+38 044 221 93 83

+38 044 360 91 36

info@sttd.com.ua

Органолептичні методи дослідження - методологічна основа контролю якості сировини та продуктів харчування

17/04/19

9 квітня 2019 року відбувся семінар на тему: «Сучасні методи органолептичної оцінки продовольчої сировини, продуктів і води/напоїв».  Семінар проводив: Макаренко Олександр Григорович - кандидат хімічних наук, доцент кафедри харчової хімії Національного університету харчових технологій.

У програмі семінару розглядалися різноманітні питання щодо нормативно-правової документації, організації органолептичних випробувань, устаткування сучасної сенсорної лабораторії, підготовки відібраних зразків, комплектування дегустаційної комісії, методів органолептичних випробувань  тощо.

Окремо розглядалися питання поняття «карти язика», зорової, смакової і нюхової чутливості (пороги сприйняття, сенсорна пам'ять та інші), адаптації і втоми органів почуттів, маскування і компенсації смаків і запахів та інші відомості, необхідні для організації правильної роботи експертів-дегустаторів. Вплив статі, віку, генетичних та інших індивідуальних чинників, географічних особливостей, національних традицій на особливості сприйняття сенсорних органів.

В ході заняття проводилось тестування порогів чуттєвості смаку. Також учасники за допомогою професійного тестування перевірили себе, наскільки вони здатні розрізняти кольори.

Відгуки слухачів:

Ворушило Надія Володимирівна, інженер 1 категорії, ДП «Науковий центр превентивної токсикології харчової та хімічної безпеки імені академіка Л. І. Медведя МОЗ України»: "Велика подяка організаторам семінару за цікавий, високоякісний, продуктивний захід. Дуже насичений по інформації семінар. Багато почерпнула для себе нового. Організатори семінару доброзичливі, приємні, інтелігентні люди, які поділилися з нами своїм досвідом. Дякую!"

Ми також дякуємо всім учасникам за співпрацю та дружню атмосферу. Враховуючи побажання учасників, ми будемо продовжувати проведення занять по органолептичних методах. Слідкуйте за новинами на нашому сайті та в соцмережах. А якщо ви хотіли би отримувати запрошення на наші заходи – напишіть, будь ласка, запит за адресою: food@sttd.com.ua

До нових зустрічей!

 

назад