Організація, обладнання та специфіка роботи в мікробіологічній лабораторії харчового підприємства
Час проведення: 10.00 – 13.00
Вартість:
— 4050 грн. при реєстрації до 14.02.2024 р. (знижка 10%), 810 грн. – 2-й та кожен наступний учасник
— 4500 грн. при реєстрації після 14.02.2024 р., 900 грн. – 2-й і кожен наступний учасник
Автор та ведуча: Калініченко Світлана Вікторівна, доктор мед. наук, старший науковий співробітник, завідуюча лабораторією вірусних інфекцій ДУ «Інститут мікробіології і імунології ім. Мечникова Національної академії медичних наук України»
Забезпечення споживачів доброякісними продуктами є однією з найважливіших цілей виробників, адже тільки в такому випадку гарантовано зворотній зв’язок у вигляді примноження власного капіталу й репутації на ринку. На тлі достатньо великої конкуренції виробники харчових продуктів не можуть дозволити собі не турбуватися про те, яку сировину використовують і якої якості продукцію вони випускають. Інакше бажаного попиту серед споживача товар не матиме – інші запропонують краще. У зв’язку з чим виникає необхідність у відповідності робочих процесів, сировини, характеристик продукції вимогам законодавчої бази і забезпечення відсутності шкоди здоров’ю споживача, збереження і примноження репутації підприємства, без якої в наші дні побудувати успішний бізнес практично нереально. Але без дотримання переробними підприємствами санітарно-гігієнічних вимог на всіх етапах виробничого процесу, від сировини до готового продукту, не можливо досягти випуску високоякісної та безпечної продукції. Саме тому лабораторний контроль на кожному підприємстві, що спеціалізується на виготовленні харчових продуктів, чи то в хлібопекарні, пивоварні, на м’ясо- молоко- рибо- переробному, кондитерському або будь-якому іншому виробництві, повинен бути присутнім і здійснюватися на найвищому рівні. Це досягається за рахунок організації системи заходів щодо контролю критичних точок та їх ретельного виконання. Все це і буде розглянуто на нашому вебінарі.
1. Організація контролю санітарно-гігієнічного стану виробництва (з чого складається повний спектр контролю якості на підприємстві).
2. Мікробіологічна лабораторія: розміщення й організація згідно ДСП 9.9.5-080-02 «Правила влаштування і безпеки роботи в лабораторіях (відділах, відділеннях) мікробіологічного профілю».
3. Обладнення мікробіологічної лабораторії.
4. Етапи роботи та як спростити життя мікробіологу на різних етапах робіт:
a) правільний відбір проб;
b) серійність проведених аналізів;
c) повторність та кратність відбору проб;
d) визначення методів дослідження;
e) оцінка об’єктів за сукупністю отриманих результатів.
5. Санітарно-мікробіологічний контроль об’єктів зовнішнього середовища (вода, ґрунт, повітря, інвентар, одяг та ін.) як найважливіший розділ державного санітарного контролю:
a) життєдіяльність мікроорганізмів у зовнішньому середовищі та контамінація ними виробничої сировини;
b) раннє виявлення санітарно-показової мікрофлори в зовнішньому середовищі;
c) вимоги до транспортування та зберігання виробничої сировини;
d) визначення можливих порушень процесів на виробництві;
e) розробка методів мікробіологічних досліджень об’єктів зовнішнього середовища й мікробіологічних нормативів, які визначають відповідність якісного та кількісного складу мікрофлори конкретних об’єктів зовнішнього середовища гігієнічним вимогам.
6. Управлінський облік:
a) основні і додаткові методи контролю персоналу;
b) додаткові точки контролю методик;
c) ведення журналу музейних культур (якщо є).
Познайомитись з Калініченко Світланою можно на нашому ютюбі за ПОСИЛАННЯМ
Більше відео в плей-листі ЗАПИСИ ДЛЯ ХАРЧОВИХ ПІДПРИЄМСТВ