«Практична газова хроматографія» — актуальна тема у вересні 2015 р.
В семінарі прийняли участь керівники та співробітники лабораторій контролю якості, відділів контролю якості фармацевтичних, харчових підприємств та дослідних інститутів.
Були розглянуті питання:
1. Елементи теорії газової хроматографії: історія хроматографії, процеси хроматографічного розділення, хроматографічні параметри.
2. Колонки і стаціонарні фази. Набивні колонки, капілярні колонки. Робота з колонками, інсталяція колонок, тестування колонок, регенерація колонок. Вибір типу газу для хроматографування. Рідкі та тверді стаціонарні фази. Вибір колонок та режими роботи хроматографа (швидкість газу носія, температура, діаметр та довжина колонки, товщина плівки в ГРХ..
3. Особливості роботи системи введення проби в газовий хроматограф, дискримінація проби, матричний ефект. Різноманіття лайнерів, особливості будови інжектора, вплив типу введення проби на точність аналізу. Введення проби з діленням і без ділення потоку. Особливості роботи детектора, типи детекторів.
4. Кількісний та якісний аналіз, валідація методів аналізу на газовому хроматографі. Пробопідготовка в газовій хроматографії. Кваліфікація газових хроматографів.
5. Використання методу газової хроматографії в фармацевтичному аналізі, в аналізі харчових продуктів.
6. Проблеми при підготовки проб та виконання аналізу в газовій хроматографії.