QL. Методи санітарно-мікробіологічного дослідження безалкогольних напоїв

Час проведення: 10.00 – 13.00

Мова викладання: українська

Вартість:

  • 4050 грн. при реєстрації до 30.10.2024 р. (знижка 10%), 810 грн. – 2-й та кожен наступний учасник
  • 4500 грн. при реєстрації після 30.10.2024 р., 900 грн. – 2-й і кожен наступний учасник

Автор та ведуча: Калініченко Світлана Вікторівна, доктор мед. наук, старший науковий співробітник, завідуюча лабораторією вірусних інфекцій ДУ «Інститут мікробіології і імунології ім. Мечникова Національної академії медичних наук України».

Безалкогольні напої відіграють важливу роль в обміні речовин людини, особливо в період спеки, оскільки шляхом водного обміну відбувається терморегуляція організму людини і щоб не порушити водний баланс, необхідно компенсувати втрату вологи. Прісною водою зробити це неможливо – втрачається певна кількість мінеральних речовин. При споживанні безалкогольних напоїв людина не тільки компенсує втрати вологи і солей організмом, але й збагачує його життєво необхідними біологічно активними речовинами. Однак, безалкогольні напої, будучи хорошим живильним середовищем для багатьох мікроорганізмів, швидко піддаються псуванню за рахунок різноманітного кількісного і якісного складу мікрофлори сировини для виготовлення безалкогольних напоїв (питної води, плодово-ягідних соків, сиропів і екстрактів з них, цукру, ароматичних есенцій, лимонної кислоти і ін.), а також мікрофлори підприємства (устаткування, тари, повітря, виробничих приміщень тощо), яка також може служить джерелом забруднення напоїв мікроорганізмами. При недотриманні санітарних вимог ступінь обсіменіння мікроорганізмами напою зростає. Інтенсивність розвитку в напої мікрофлори залежить від властивостей окремих представників її, від температури зберігання, фізико-хімічних властивостей напою. Саме ці питання і будуть розглянуті на нашому вебінарі.

Програма

1. Мікрофлора сировини:

а) дріжджі родів Shizosaccharomyces, Saccharomyces, Candida

б) бактерії роду Leuconostoc

в) молочнокислі бактерії

г) бактерії роду Bacillus

2. Найбільш поширені мікроорганізми псування безалкогольних напоїв

3. Санітарно-показові мікроорганізми, методи їх виявлення та ідентифікації:

а) загальне мікробне число

б) бактерії групи кишкової палички

в) дріжджі та пліснява

г) дослідження питної води, цукру, сиропів.

Подивитися ролики з минулих заходів з мікробіології можна нашому YouTube-каналі.

Обратная связь

Сайт рыбатекст поможет дизайнеру, верстальщику, вебмастеру сгене рировать несколько абзацев более менее осмысленного текста рыбы на русском языке, а начинающему оратору отточить навык публичных выступлений в домашних условиях

    Заказать звонок