Компетентний лаборант — 2019 (м. Київ)
18 червня 2019 р. у місті Києві відбулось лабораторне заняття на тему: «Компетентний лаборант — 2019».
Разом з партнерською компанією «Хімлабреактив» https://www.hlr.ua/ ми провели семінар по підвищенню кваліфікації фахівців аналітичних, дослідницьких та ін. лабораторій. Навчання проходило на базі наукової лабораторії Державного Науково-Дослідного Інститута «Ресурс».
Автор і ведучий:
Макаренко Олександр Григорович — кандидат хімічних наук, провідний викладач \ тренер ТОВ «Стандарти Технології Розвиток», автор понад 75 авторських семінарів. Досвід роботи на провідних фармацевтичних підприємствах України понад 20 років, досвід роботи в Регуляторних органах.
У програмі семінару розглядалися питання:
1. Основні етапи проведення хімічного аналізу. Методи кількісного хімічного аналізу: титриметрический, гравіметричний, фотометричний, потенциометрический методи. Основні положення та особливості застосування.
2. Способи вираження концентрацій і правила приготування розчинів. Об’ємні і вагові концентрації. Правила маркування та зберігання. Правила ведення робочих журналів. Практичні заняття: виконання розрахунків концентрацій розчинів.
3. Звернення з реактивами: правила застосування реактивів, порядок обліку витрати реактивів, поводження з прекурсорами, вхідний контроль реактивів та витратних матеріалів.
4. Вагове обладнання: можливості, похибки, вимоги до технічного обслуговування і умов експлуатації, калібрування. Дозуючі пристрої (піпетки і т.д.): класи точності, вимоги до експлуатації (повірка, калібрування) і т.д. Посуд лабораторний: класи точності, вимоги до умов експлуатації, калібрування. Як правильно мити лабораторний посуд, в тому числі і мірний посуд. Як сушити і зберігати мірний посуд. Помилки аналізу, пов’язані з неправильно підготовлений посуд.
5. Забезпечення якості результатів випробувань. Похибки в хімічному аналізі. Правила представлення результатів аналізу. Перевірка прийнятності результатів аналізу. Основні цілі і завдання внутрішнього контролю якості.
6. Техніка безпеки при роботі з органічними розчинниками, кислотами, лугами, рідким азотом, газами в балонах (азот, водень, повітря), робота з муфеля, електроплитками і іншим електрообладнанням. Розчини для дегазації в лабораторії; засоби індивідуального захисту.
7. Практичні заняття.
Ми вдячні всім учасникам за теплу атмосферу та плідну сумісну працю та бажаємо успіхів в роботі та творчих досягнень.